Anal Seks Nasıl Yapılır?

Arkadan ilişkiye girmek cinsellikte en çok tartışmaya açık olan ve sıkça yanlış anlaşılan ve kötü olarak etiket yemiş bir tarafı vardır. Fakat seks hayatınıza renk katmak veya canlandırmak istiyorsanız eğer yeni maceralara kapınızı aralamalısınız ve bu yüzden de bu sayfada anal seks nasıl yapılır sorusuna cevap arıyorsanız doğru yerdesiniz. İlk olarak anal seks nedir onu öğrenmelisiniz.

anal-seks-nedir
anal-seks-nedir

Anal Seks Nedir?

Cinsel beraberliğin vajinal yollar ile değil, anal yoldan gerçekleştirilmesine anal seks veya diğer ismiyle ters ilişki denmektedir. Konu cinsellikse anal seks kişilerin en fazla fikir ayrılığına düşmüş olduğu noktaların başında yer almaktadır. Kimilerinde merak konusu olurken kimilerindeyse anal seks vazgeçilmez olmaktadır. Bazı kişiler içinde anal seks düşüncesi bile korkutucu gelir. Burada en önemli olan şey siz anal seks yapmak istiyor musunuz önemli olan bunun cevabıdır. Eğer bu deneyimi artık yaşamayı istiyorsanız ve eminseniz doğru adımlarla ilerleyip anal ilişkinin tadını çıkartmanız mümkün.

anal-seks-puf-noktalari
anal-seks-puf-noktalari

Anal Seksin Püf Noktaları

İnsanların bildiğinin aksine anüs kısmı erojendir. Yapısında bulunan halkasal kaslar sayısız sınır ucuyla donatılmış. Bu yüzden de maksimum seviyede olacak şekilde zevk almaya müsait bir yerdir. Fakat vajinadan farkı ise bu kısımda kendi ıslaklığını üretemediğinden anal ilişki yaparken su bazlı kayganlaştırıcılar kullanmanız gerekmektedir. Arkadan ilişkiye girmek birçok çiftin cinsel hayatında tercihler sıralamasında geride kaldığı için tedirginlik yaratmaktadır. Fakat nasıl olursa olsun keyifli cinsel deneyime sahip olmak istiyorsanız gevşemeniz gerekmektedir. Anal seksi denemeye kararlıysanız ilk yapacağınız şey tedirgin halinizden kurtulmak ve kendinizi rahatlığa bırakmaktır. Anal kanalını çevrelemiş olan kaslar sert olmakla beraber sıkıdır ve bu yüzden de bedeni kastığınız zaman anal kısımdaki kasları da sıkarsınız. Bu durumdaysa ilişki esnasında canınızın yanmasına sebep olacaktır. Kısaca açıklayacak olursak kendinizi kasmamalı ve tüm bedeninizi gevşetmeli, yavaş adımlarla ilerlemelisiniz.

Anal seks için rahatlamayı beceremiyorsanız eğer gevşemeniz için sıcak duş almanız işe yarayabilir. Daha sonrasındaysa karşınızdakinin size yapacağı masaj ile hem zihninizi hem de bedeninizi rahatlatma yoluna gidebilirsiniz. Bu süreçte sabırlı olmanız çok önemlidir. Kendinizi rahat hissetmeniz gerektiğinden aceleye etmeyi bir kenara bırakın. Erkeğinizle uyum içerisinde olmanız gerekmektedir. Aksi durumlarda hem fiziksel hem de psikolojik olarak çok büyük zarar görebilirsiniz. Bu durumdaysa anal seksi henüz denemeden sonsuza kadar hayatınızdan çıkartmanız anlamına gelecektir. Bu yüzden de en başından sonuna gelene kadar yavaş olmaya özen gösterin. Acele etmeyip, güzel ve tahrik edici sözler ile beraber birbirinize desteklemeyi de unutmayın.

anal-seks-zevkli-mi
anal-seks-zevkli-mi

Anal Seks Zevkli mi?

Anüs kısmı duyu sinirleri bakımından zengin bölge olmaktadır. Normalde sıkı şekilde duran kaslar bazı durumlarda 6 ila 7 cm’e kadar genişleme yapabilmektedir. Anüs kaslarına uygulanabilecek fiziksel baskı, kasların açılmasına sebep olur ve aynı zamanda bugüne kadar deneyimlememiş olduğunuz zengin ve farklı duyguları içinizde uyandırır. Anal seks yaparken penisin anüs kısmında yer alan halka şeklindeki kasa uygulayacağı baskı ise cinsel haz hissetmenizi en yoğun noktada sağlayacak.

anal-seks-zararli-mi
anal-seks-zararli-mi

Anal Seks Zararlı mı?

Anal seks zararlı olduğunu dile getiren kanı olsa da algının tamamen doğru olduğunu söylememiz doğru olmayacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken noktalar bulunuyor. Bunlardan ilki anal ilişki yaparken eğer yeterli bir şekilde rahatlanmışsa ilişkiyi o şekilde yaşadıysanız herhangi bir sorun olmaz. Fakat penis içinizeyken kendinizi kasarsanız anüste minik çatlaklar oluşabilmektedir. Bu çatlaklıklardan sonrada enfeksiyon geçirebilirsiniz. Dahası ise anal seks her ne kadar istenmeyecek şekilde hamileliğe karşı sizi korumuş olsa da cinsel yol ile bulaşan hastalık için geçerli olmamaktadır. Diğer bir taraftan tüm yaşamış olduğunuz cinsel beraberliklerinizde korunmanız gerekmektedir.

Anal ilişki noktasında dikkat etmeniz gerekecek olan diğer önemli konulardan birisi de hijyendir. Anal ilişkiden sonrasında vajinal ilişkiye geçmeniz için bakterilerin taşınmasına neden olacaktır. Bundan dolayı prezervatif kullansanız bile anal seksten sonra vajinal ilişkiye girmemeli ve prezervatif değişikliğini yapmanız tarafımızdan ve uzmanlar tarafından da önerilmektedir. Ek olarak da ilişkinin öncesi ve sonrasında temizlenmeniz sağlığınız açısından oldukça önemlidir.