Geç boşalma sorunu

Erken boşalma sorunu yaşayan erkek arkadaşların geç boşalma sorunu yaşayan erkekleri bir dedektör ile tespit edip dövmek istediğinin farkındayım 🙂

Sonuç olarak buda bir sorun ve bazı insanlar bu sorundan rahatsız durumda. Bu sorunun belli başlı bir kaç sebebi olabilir, şimdi gelin bunları beraber inceleyelim.

Konsantre bozukluğu

Cinsel ilişki sırasında kafanızın başka konularla dolu olması yada yeterince uyarılamamanız gibi nedenlerden dolayı geç boşalma sorunu yaşamanız ihtimali var. Cinsel ilişki anında yarın ödeyeceğiniz krediyi, ailevi bir problemi yada benzeri bazı sorunları kafanızın içinden atamaz iseniz karşınıza çıkacak sorunlardan bir tanesi geç boşalma sorunu olabilir.

Cinsel organ uyuşmazlığı

Erkek ve bayan arasında yaşanan organ uyuşmazlığı geç boşalma sebeblerinden biri olarak karşımıza çıkabilir. Yani penis ile vajina arasında yeterince temas sağlanamaması ( boyut farklılıkları ) yada bayan partnerin gereğinden fazla ıslanması ve iç yüzeyde hissiyatın kaybolması gibi nedenlerden dolayı geç boşalma sorunu ortaya çıkabilir. Boyut farklılıklarından kaynaklanan durumlarda penis ve vajina temasını arttıracak değişik pozisyonlar denenmesi ile çözüm oluşabilir. Aşırı ıslanmaya dayalı sorunlarda ise ilişki esnasında birleşmeye kısa aralıklar eklenerek partnerin biraz daha kuru hale gelmesi sağlanarak cinsel ilişkiye devam edilebilir.

Geç boşalma sorunu nasıl anlaşılır

Geç boşalma sorunu sizden mi yoksa partnerinizden mi kaynaklanıyor bunu anlamanın bir yolu var. Mastürbasyon yaparak normalde ne kadar sürede geldiğinizi hesaplayın. Eğer cinsel ilişki esnasında bunu %20 üzerinde bir sürede geliyorsanız sorun partnerinizle çözmeniz gereken bir konu demektir. Mastürbasyon yaptığınızda geldiğiniz süre cinsel birliktelik esnasında geldiğiniz süre ile yakın bir benzerlik taşıyor ise bu durumda gerçekten geç boşalma sorunu yaşıyorsunuz demektir.

Geç boşalma sorunu tedavisi

Geç boşalma sorunu nasıl çözülür sorusunun cevabından önce bunun bir sorun yada size verilmiş bir şans mı olduğuna karar vermek gerekir. Partnerinizi yoracak ve hatta bunaltacak kadar uzun süreli bir cinsel ilişki ihtiyacı yaşamadığınız yada cinsel ilişki esnasında artık sıkılık ereksiyonunuzu kaybetmediğiniz sürece bu bir sorun değildir. Bu size tanınmış bir şanstır ve doğru kullanmayı bilmeniz gerekir. Özellikle bayanların çoğunda orgazm olma süresi erkeklere göre çok daha geçtir. Eğer sizde geç boşalma sorunu yaşıyor iseniz bu partneriniz için bir hediye olacaktır.

Geç boşalma sorunu nasıl çözülür

Bu sorunun çözmek için pratikte yapabilecekleriniz sınırlıdır. En kolay ve başarılı olarak uygulayabileceğiniz iki yöntem vardır. İki yönteminde başarıya ulaşması aynı temele dayanır yani uyarılmaya.

Ön sevişme 

Partneriniz ile cinsel ilişkiye başlamadan önce uzun bir ön sevişme devresi sorunuzun çözümünde size artı sağlayabilir. Eğer partneriniz duruma hakim ve oda daha erken boşalmanızı istiyor ise cinsel ilişki öncesinde sizi daha çok uyararak ilişkiye sizin gelmeye daha yakın olduğunuz bir noktada başlayabilir.

Tahrik

Eğer partnerisiniz ile yukarıda söylediğimiz şeyleri yapma şansınız yok ise kendinizi ilişki öncesinde daha çok tahrik etmeyi ve hazırlamayı deneyin. Bunu partnerinizin giyeceği daha seksi iç çamaşırları, porno izlemek, cinsel fanteziler okumak yada bazı cinsel içerikli oyunlar oynayarak deneyebilirsiniz.

Geç boşalan erkek arkadaşlara tavsiyemiz bu şansı doğru kullanmayı öğrenmeleri olacaktır bu sayede mutlu bir cinsel hayata yelken açabilirler.