Geciktirici nasıl kullanılır

Geciktirici nasıl kullanılır sorusunun cevabından önce geciktirici nedir ve neden kullanılır sorularının cevabını verelim.

Son yıllarda piyasaya çıkan çok fazla geciktirici ürün var. Bunlar geciktirici jel, geciktirici krem, geciktirici sprey gibi üç ayrı şekilde bulunabilen ürünler. Kişinin kendi terciği dışında ürünlerin genel etkileri aynı.

Geciktirici nedir

Geciktirici; penise uygulandıktan sonra hissiyatı azaltarak verdiği hafif uyuşma etkisi ile erkeğin gelmesini geciktiren ürünlerin genel adıdır.

Geciktirici neden kullanılır

Geciktirici kullanmak için iki ayrı sebep olabilir. Bunlardan birincisi ve en popüler olanı erken boşalma sorunu yaşayan erkekler tarafından gelme süresini uzatmak için kullanmaktır. İkinci sebep ise partnerinin orgazm olma süresi uzun olduğu için onu desteklemek amaçlı olarak kullanımıdır.

Geciktirici nasıl kullanılır

Geciktirici ürününüzü cinsel ilişkiden kısa bir süre önce (10-15 dakika) penis başı ve altına uygulamak gerekir. Geciktirici ürünün sağlayacağı uyuşma hissi için zamana ihtiyaç vardır. Geciktirici aslında bir nevi lokal anestezi görevi görerek uygulandığı bölgedeki hissiyatı azaltmaktadır. Geciktirici ürünü uygulayıp hemen arkasından cinsel ilişkiye girdiğinizde faydasını görme ihtimaliniz çok düşüktür.

Geciktirici kullanırken nelere dikkat etmeli

Geciktirici kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli konuların başında ürünü uygulama zamanınız gelmektedir. Ürünü uyguladıktan sonra yeterince beklemezseniz faydasını görmeyeceğiniz gibi çok uzun süre beklersenizde etkisini kaybedebilir. Ayrıca ürünü kullandıktan sonra kondom kullanmadan ilişkiye girmeniz durumunda geciktirici partnerinizede bulaşacağı için onun orgazm olma süresini uzatabilir.

Genel anlamda geciktirici ürünler çok kolay bulunabilen bir cinsel sağlık ürünüdür. Doğru biçimde kullanılırsa cinsel hayatınıza pek çok yenilik katabilir. Sadece erken boşalma sorunu için kullanıldığı düşünülen geciktirici ürünler partnerlerin daha mutlu bir cinsel hayata sahip olmasını sağlayabilir.

Erken boşalma sorunu olmasa bile erkek partner tarafından kullanıldığında kazanılan süre yeni fantezilere izin vereceği gibi bayanada orgazm olma konusunda ilave zaman kazandıracaktır.

Geciktirici alırken nelere dikkat etmeli

Geciktirici ürünler sonuç itibari ile medikal ürünlerdir. Satın alırken mümkünse kalitesine güvenebileceğiniz özellik avrupa menşei olan ürünler tercih etmelisiniz. Sağlığınız açısından satın alım yapacağınız yerin kaliteli ve düzgün bir işletme olmasına özen gösterin. Piyasada pek çok cinsel sağlık ürününün sahte kopyalarının bulunduğunu aklınızdan çıkarmayın.