Kadınlarda Boşalma Nasıl Olur

Boşalma, tıp dilinde orgazm, tam bir rahatlama anıdır. Bunun erkekte ve kadında yansımaları farklıdır. Kadınlarda boşalma nasıl olur sorusunun belki de en kapsamlı yanıtı, anatomiyi inceleyerek verilebilir. Yapılan araştırmalar, dünya üzerindeki kadınların %30’luk bölümünün orgazm tadabildiklerini vermektedir. Peki büyük çoğunluğun boşalamamasının altında yatan şey, hastalıklar mıdır?

Vajinal rahatsızlıklar da kadınların boşalamamasına zemin hazırlarlar. Ama bu oldukça kısıtlı bir kısmın sorunudur. Kadınların genelinde, orgazm olamamanın altında yatan en önemli neden, utanma duygusu, toplum baskısı, cinsellik konusunda araştıramama sebepleridir.

kadinlarda-bosalma
kadinlarda-bosalma

Orgazm, ön sevişme esnasında hissedilen haz duygusuyla sıkça karıştırılır. O haz duygusunu hemen her kadın hisseder. Boşalmada, kadının tüm vücudunun, ekstra bir kasılmalar ve hazla bütünleşmesi sağlanır. Erkeklerde olduğu gibi boşalma esnasında vajinadan dışarı sıvı çıkışı sık gözlenen durum değildir. Bu olmasa da, kadın o doruk noktasını hissediyorsa, boşalıyor demektir. Bu boşalma üç saniye ile on beş saniye arasında zaman alabilir.

Kadınlarda boşalma nasıl olur sorusunun yanında, boşalmanın nasıl anlaşılabileceğine de değinmek gerekir. Erkeklerdeki gibi sıvı çıkışı olmaması, kadının belirti olmadan boşalacağı anlamına gelmez. Özellikle Vajina dudaklarının büyümesi, göğüs uçlarının dikleşmesi, hızlı nefes alıp verme gibi belirtiler, kadınların orgazm olduklarını anlamamıza yarar.

bosalmanin-faydalari
bosalmanin-faydalari

Boşalmanın Faydaları

Orgazm olmak, insanın vücut dengesinin hatırı sayılır biçimde düzelmesini sağlar. Düzenli ve verimli bir cinsel hayatı olan kimse, çevresindeki olaylara daha etkin ve enerjik çözümler üretebilir. Boşalma, yoğun bir şekilde kalori atmanızı sağlar. Düzenli uyku uyumanıza yardımcı olur ve gebe kalma ihtimalinizin artışında rol oynar.

Etkili bir orgazm için, ilişkide aktif bir rol oynanmalıdır. Özellikle yapılacakları erkeğe bırakan kadınların, yeterli derecede tatmin olamadıkları bir gerçektir. Son olarak belirtmek isteriz ki, kadınlarda boşalma nasıl olur sorusuna herkesin bildiği gibi vajina içi diye yanıt vermek yanlıştır. Klitoris dediğimiz bölge, beyinden sonra cinsel uyaranların alındığı en önemli yerdir. Burası, sadece kadının tatmin olması işlevini görür. Bu nedenle, vajina içi yerine klitorisin uyarılması sağlıklı bir orgazm adına önemlidir. Erkeklere göre kadınların boşalmaları daha kolaydır. Kendinizi keşfedin ve partnerinizin sizi tanımasına olanak sağlayın.