Seks Sırasında Utanma

Dünya üzerinde ilk seks deneyimini yaşayıp utanmayan kimse yoktur. Daha doğrusu az kişi utanmadan ilk seks deneyimini yaşar. Seks sırasında utanma eğer ilk ilişkinizse ya da karşınızdaki kişiyle ilk defa beraber oluyorsanız gayet normaldir. Çünkü karşınızdaki kişiyi hem tanımıyor hem de ne sevdiğini tam anlamıyla bilmediğinizden ve vücudunuzu daha ona yeni sunarken bu tarz durumların yaşanması gayet normaldir.  Seks sırasında utanmamak için yapmanız gerekenleri bu listemizde bulabilirsiniz.

kendinizi-taniyin
kendinizi-taniyin

Kendinizi Tanıyın!

İlk öncelikle kendinizi tanımanız gerekmektedir. Hem beden olarak hem de ruhen sizi nelerin harekete geçirdiğinden emin olmalısınız. Tabii ki sadece yataktan ibaret değil bu kendinizi tanımak. Hayatınızı tamamen ele almanız gerekmektedir. Sizi neler tatmin ediyor, neyi daha çok isterdiniz, asla hayır diyemeyeceğiniz şeyler neler? Tüm bunları kafanızda toparlayıp daha sonrasında karşınızdaki kişiyle ayrıntıları paylaşmaya yavaş yavaş başlamalısınız. Direkt olarak söyleyemem diyorsanız ufak kelime oyunlarıyla veya ufaktan çıtlatmaya çalışabilirsiniz.

rahatlamaya-bakin
rahatlamaya-bakin

Rahatlamaya Bakın!

Sekste karşınızdaki kişiyle çılgın şeyleri yapmaktan sizi alıkoyan ne ki? İlk olarak bunu belirlemelisiniz. Sekste yaşadığınız anlar sadece ikinizin arasında kalacağını ve başka birilerinin duymayacağını bilerek hareket etmeye çalışırsanız rahatlamak sizin açınızdan daha güzel olacaktır. Seks sırasında utanma yaşarsanız eğer hiçbir şekilde istediğiniz o çılgın durumları yaşayamazsınız. Eğer sekste muhteşem olmak ve unutulmaz bir seks yaşamak, yaşatmak istiyorsanız utangaçlığı tamamen ortadan kaldırmalısınız.

zamana-birakin
zamana-birakin

Zamana Bırakın!

Orgazm yaşamak için acele etmenize gerek yok. Bitmesi için size ayrılmış olan bir süre yok bunun için zamanı değerlendirmeye kalkmayın. Kendinizi partnerinize bırakın. Bunu bir defa yaşadığınız zaman sadece bir kere değil üst üstte orgazm olmanın ne kadar keyifli olduğunu görebileceksiniz.

pratik-yapin
pratik-yapin

Pratik Yapın!

Kegel egzersizleri yapmanız orgazmı geciktirecektir ve orgazm sayınızı da bu şekilde arttırabilirsiniz. Seks sırasında utanma olayınızdan kurtulmak için partnerinizi tamamen içinizde hissetmelisiniz. Yani tek bir vücut olduğunuzu kabullenmelisiniz. Kegel egzersizlerini yaparken partnerinizi düşünmeniz işinizi daha kolay hale getirecektir.

uzun-surdurun
uzun-surdurun

Uzun Sürdürün!

Seksinizi oldu bittiye getirmeyin. Uzun sürdürmeniz sizin elinizde. Tam boşalma noktasına geldiğinizde kendinizi geri çekin. Başka şeyler düşünün veya daha az zevk aldığınız noktalara geri dönüş yapın. Hem seksiniz uzun sürmüş olacak hem de alacağınız zevk iki katına çıkacak.

Kadınlar Sekste Daha çok Utanıyorlar!

Kadınların sekste utanmaları daha fazla ortaya çıkmaktadır. Erkeklerin geneli ilişkide iyi olurken utanmak nedir bilmezler. Kadınların en çok utandığı noktaysa oral sekstir. Erkeğe oral yaparken utangaçlığı üzerinizde attığınız zaman seksin hiçbir noktasında utangaçlık hissetmezsiniz. Odak noktası oral olmakla beraber bunu yendiğiniz de sekste daha çılgınca şeyler yapabilirsiniz. Erkeklere sekste utanma konusundaysa kendilerini geliştirmeleri gerektiğini ve sadece sekse odaklanmalarının yeterli olacağı görülmektedir. Yukarıdaki maddeleri her iki taraf denediği zaman utangaçlık büyük ölçüde azalacaktır.